ساختن اسلایدشو در مدیاسنتر ویندوز ۷

ایجاد اسلاید شو

مدیاسنتر  ویندوز ۷  را باز کنید و بر روی کتابخانه تصاویر(Picture Library) در بخش فیلم ها و ویدیو ها( Pictures and Videos ) کلیک کنید.

در کتابخانه تصاویر ، حرکت  کنید تا به گزینه اسلاید شو برسید و بر روی ایجاد اسلاید شو (Create Slide show)کلیک کنید.

نامی برای اسلاید شو خود وارد کنید و Next  را کلیک کنید.

اگر شما هنگام استفاده از ویندوز مدیا سنتر نمی توانید از صفحه کید استفاده کنید (صفحه کلید ندارید) ، با کلیک بر روی دکمه OK  یک صفحه کلید  مجازی روی رایانه نمایش داده می شود.با استفاده از دکمه های جهت دار بر روی صفحه کلید  مجازی حرکت کرده و حروف مورد نظر را با بردن روی حرف وزدن OK  تایپ میکنیم هنگامی که  تایپ نام به پایان رسید Done را می زنیم.

کتابخانه ی تصویر را انتخاب و Next  را کلیک کنید.

در این مرحله به انتخاب تصاویر اسلاید شو می پردازیم.باز در remote ، از طریق حرکت بر روی تصاویر و زدن دکمه  OK  برای انتخاب استفاده می کنیم.خوب را انتخاب می کنیم اگر شما با استفاده از ماوس  به انتخاب تصاویر می پردازید، به سادگی بر روی تصاویر انتخابی کلیک کنید. وقتی که انتخاب تصاویرتمام شد ، Next را کلیک کنید.

حال، می توانیم  به بررسی و ویرایش تصاویر اسلاید شو خود بپردازیم .بر روی دکمه های نشانگر بالا و پایین کلیک کنید تا ترتیب قرار گیری تصاویر در اسلاید شو را به شیوه دلخواهتان تنظیم کنید. (عنوان تصاویر به شکل حروف الفبایی در این مورد بیشتر به شما کمک می کند تا عنوان های به طور تصادفی تولید شده مانند  تصویر زیر)

اگر کارتان تمام شده ، بر روی ایجاد(Create) کلیک کنید. شما همچنین می توانید به عقب برگردید و به اسلاید شوی خود موسیقی بیافزایید (یا حتی عکسها ی بیشتر) ما ، در اینجاقصد اضافه کردن یک قطعه موسیقی به مثال خود را داریم.. پس بر روی اضافه کردن(Add More) کلیک کنید.

افزودن موسیقی به اسلایدشو

در اینجا ، ما کتابخانه موسیقی را انتخاب و آهنگ اضافه می کنیم. Next  را کلیک کنید.

شما ، در اینجا قادرید از فهرست کتابخانه موسیقی خود آهنگهای اسلاید شو خود را انتخاب کنید.

آهنگ یا آهنگهای خود را انتخاب کنید و Next  را کلیک کنید.

هنگامی که کار اضافه کردن موسیقی و تصاویر شما به پایان رسید  بر روی Create کلیک نمایید.

هنگامی که اسلاید شو خود را ذخیره نمودید، می توانید آن را هر بار با رفتن به کتابخانه تصویر و  کلیک کردن بر روی اسلایدشو  و انتخاب نام اسلاید خود به نمایش در آورید.

هر زمان که مایل به لذت بردن از تولید جدید خود بودید با  انتخاب play slide show به نمایش آن بپردازید.

اگر شما مایل به ویرایش و یا حذف اسلایدها هستید، آن را در کتابخانه تصویر انتخاب کنید ، و به گزینه Actions بروید ، در آنجا خوهید دید که  گزینه هایی در دسترس شما قرار دارند مانند گزینه ویرایش اسلاید ، رایت  اسلاید شو بر روی سی دی / دی وی دی ، و یا حذف اسلاید شو.

تنظیمات اسلاید شو

در داخل مدیا سنتر ، به  قسمت وظایف (Tasks)، بروید …

بر روی تصاویر (Pictures) کلیک کنید…

سپس اسلایدشو را انتخاب کنید.

در قسمت تنظیمات اسلاید شو شما گزینه هایی برای نمایش تصویر به شکل تصادفی ، نمایش اطلاعات تصویر ، نمایش اطلاعات آهنگ ، و استفاده از افکت زوم و حرکت بر روی تصاویر در هنگام نمایش اسلاید دارید. شما همچنین می توانید مدت زمان نمایش هر تصویر و رنگ پس زمینه  را تغییر دهید.

قبل از خارج شدن حتما بر روی  Save کلیک کنید تا تغییرات ذخیره و اعمال شوند..

اگر انتخاب کنید که اطلاعات تصاویر در اسلایدشو نشان داده شود ، عنوان عکس ، تاریخ ، و رتبه  محبوبیت به شکل ستاره ای  در بالا سمت راست تصویر نشان داده خواهد شد.

اگر اسلاید شوی شما با موسیقی همراه است و شما انتخاب کنید که اطلاعات آهنگ نشان داده شود ، در آغاز پخش هر قطعه به شما پوشش شفاف  حاوی اطلاعتی مثل عنوان آهنگ،عنوان آلبوم و نام خواننده برای چند ثانیه نشان داده خواهد شد.

یکی از مزیت های ایجاد اسلاید شو در  مدیا سنتر ویندوز ۷ این است که شما می توانید تمامی مراحل کار  را با استفاده از یک مدیا سنتر remote هم انجام دهید.

 

منبع: howtogeek

/ 0 نظر / 27 بازدید