معرفی Google Buzz

تغییراتی که به نوعی شبکه های مطرح اجتماعی را به رقابتی سخت با غول دنیای مجازی وادار می سازد. حالا وقتی که وارد Inbox تان می شوید، در زیر همینگزینه، گزینه دیگری را می بینید با عنوان Buzz. گوگل خودش به طور خودکارتعدادی از دوستان شما را برایتان در لیست دوستان Buzz اضافه کرده است وشما باید بقیه دوستان خود را به آن اضافه کنید و کاری را که در فرندفیید ودیگر سایت های مشابه انجام می دادید، حالا با رویکردی جدید در اینباکسجیمیل انجام دهید، به همین راحتی!


گوگل Buzz چیست؟

پروژه جدید گوگل که به تازگی رونممایی هم شده Buzz نام دارد. البته باید بگویم اگر کاربران همیشگی گوگل باشید می توان گفت قبلا بدون اینکه متوجه باشید از قسمتی از Buzz استفاده کرده اید و آن پیام های است که معروف هستند به Status Massage و قبلا درباره آن ها نوشتم. حالا همین پیام های ساده هستند که در پروژه Buzz کمی به آنها اهمیت داده شده تا تبدیل به یک ابزار قدرتمند شوند.

ویژگی‌های گوگل Buzz:

این سیستم، ویژگی های متعددی دارد که برخی از آن ها با ویژگی های جیمیل ترکیب شده اند و به شکل جدید در آن در آمده اند. شما می توانید برای ارسال پست های خود از دو گزینه اشتراک گذاری عمومی و خصوصی استفاده نمایید. آن دسته از نوشته هایی که حالت عمومی یا public دارند علاوه بر دوستان خود،در صفحه مشخصات گوگل شما نیز نمایش داده می شوند. شما می توانید از قابلیت پاسخ مستقیم به شکل @ استفاده کنید. به این ترتیب لیست کلیه مخاطبین شما نمایش داده می گردد و به سادگی می توانید گزینه مورد نظر را از بین آن هاا نتخاب نمایید. کلیه کامنت هایی که برای شما گذاشته می شوند، در صندوق پستیتان قابل رویت است. همچنین می توانید فید های خود را از سایت های مختلف بادیگران (از جمله توییتر، فلیکر، پیکاسا، فیس بوک،یوتیوب، گوگل ریدر وغیره) به اشتراک بگذارید و یا از طریق تلفن همراه خود به آن متصل شوید.

سایر ویژگی های Buzz را خودتان می توانید با ورود به صندوق پستی جیمیل تان مشاهده نمایید و پس از آن،دوستانتان را برای استفاده از این سیستم جدید دعوت کنید!


نکته جالب دیگر این است که برای استفاده از Buzz نیازی نیست به سایت جدیدی مراجعه کنید این Buzz است که به سراغ شما می آید. به تدریج یک لینک جدید به اکانت Gmail شما افزوده می شود به نام Buzzکه با استفاده از آن می توانید از این سرویس جدید استفاده کنید. با توجهبه آنچه که در مورد این سرویس منتشر شده به نظر می آید گوگل سعی کرده کاستی های     سرویس های رقیب را رفع کرده و سپس امکانات جدید را اضافه کند. ازجمله اینکه Buzz فیلم و عکس را در همان محل خودش نمایش می دهد  و لازم نیست برای دیدن عکس یا فیلم به صفحه جدیدی مراجعه کنید. دوم اینکه این سرویس به صورت خودکار تمام کسانی را که با انها ارتباط ایمیلی دارید به عنوان دوست به لیست شما اضافه  می کند و البته شما هم می توانید افرادبیشتری را دنبال کنید. به این ترتیب دیگر نیازی به رجوع به یک سایت دیگر و پیداکردن دوستان قدیمی و دنبال کردن آنها در نیست.

جالب ترین نکته در مورد Buzz این است که این سرویس قابل توسعه توسط کاربران است و گوگل بخشی را مستقلا برای توسعه پروژه توسط همه کاربران در نظر گرفته است.

نسخه موبایل Buzz:

نسخه موبایل Buzz هم تنها یک نسخه کوچک از سرویس اصلی نیست بلکه ویژگی های بیشتری هم دارد.از جمله اینکه تمام پیام هایی که با استفاده از موبایل منتشر می شوند حاوی موقعیت ارسال هم هستند و این یعنی می توان فهمید هر پیامی از چه مکانی ارسال شده است و این می تواند کارایی سایتهای اجتماعی را افزایش دهد.

غیرفعال کردن گوگل Buzz:

اما بعد از این همه تعریف و تمجید از گوگل Buzz و گنده کردن سیستم جدید گوگل خیلی از کاربران هستند که زیاد دل خوشی ندارند که این سیستم درجی‌میلشون فعال باشه و یا حتی از این سیستم استفاده کنند و علاقه زیادی به توییتر و فیس‌بوک دارند ما به اون دسته از این دوستان میگیم که چگونه این سیستم جدید گوگل رو که Google Buzz نام داره رو از کار بنیندازند! خب مابدون توضیح و فقط با یک تصویر که در زیر می بینید به شما نمایش می دهیم!

بله با کلیک کردن بر روی گزینه “turn off buzz“  این سیستم درون جی میل شما از کار می افتد.

/ 0 نظر / 18 بازدید