آپدیت شناسایی کننده ویندوزهای غیر اورجینال

پیش از این از برنامه شرکت مایکروسافت برای عرضه بروزرسان (آپدیت) جدید برای مقابله با ویندوز ۷ های جعلی خبرداده بودیم.(اینجا ببینید)

اکنون این گزینه به روزرسانی به گزینه‌های مهم بروزرسانی ویندوز۷ اضافه شده و مایکروسافت در پنجره به روزرسانی خود آن را جزو گزینه‌ای مهم بروزرسانی معرفی کرده است.

مایکروسافت از زمان عرضه ویندوز ویستا سرویس پک ۱ از سیستم فعال‌سازی  Genuineویندوز استفاده می‌کند که بصورت دائم بروز شده و از فعال‌شدن ویندوزهای غیرقانونی جلوگیری می‌کند.

فارنت استفاده از ویندوز قانونی را به شما توصیه می‌کند اما با توجه به تحریم‌های نامنصفانه برخی شرکت‌های آمریکایی و درصد کم استفاده از ویندوز قانونی برای در امان ماندن از این ترفند مایکروسافت و ادامه استفاده از ویندوز ۷ خود به کاربران توصیه می‌کند گزینه آپدیت ویندوز خود را از حالت بروزرسانی اتوماتیک به گزینه  Check for update but let me choose wetherto download and install them تغییر دهید تا بتوانید از آنچه که با عنوان بروزرسانی در ویندوز شما رخ می‌دهد آگاه باشید.

مایکروسافت پیش از این اعلام کرده است موفق به مسدود کردن بیش از ۷۰ نرم افزار شده است که توانسته بودند ویندوز ۷ را به صورت غیر قانونی اکتیو و فعال کنند.

نام گزینه بروزرسان ویندوز ۷ که برای غیرفعال کردن ویندوزهای غیرقانونی مایکروسافت آن را ارائه کرده است KB971033 است و جزو شش گزینه بروزرسان مهم است که مایکروسافت آن را توصیه می‌کند.

این گزینه از ۱۷ فوریه، ماه جاری میلادی حدودا یک هفته پیش به عنوان گزینه آپدیت در برنامه بروزرسان ویندوز ۷ قرار گرفته اما از روز ۱۶ فوریه بر روی سایت مایکروسافت قابل دسترسی بود.

مایکروسافت ادعا کرده است که هدف این آپدیت فقط شناسایی ویندوز ۷ های تقلبی نیست بلکه شناسایی کرک‌های آلوده به بدافزار (Malware) و اطلاع آن به کاربر نیز از جمله اهداف آن است.

اما اگر از بد روزگار گزینه آپدیت اتوماتیک در ویندوز شما تاکنون فعال بوده و این گزینه آپدیت نصب شود چه اتفاقی می‌افتد.

اگر ویندوز شما قانونی بوده باشد اتفاق خاصی نمی‌افتد اما اگر شما هم مانند قریب به اتفاق کاربران ایرانی از ویندوز غیرقانونی استفاده کرده باشید مایکروسافت پیامی مبنی بر غیرقانونی بودن ویندوز ۷ شما برایتان نمایش می‌دهد و از شما درخواست لایسنس قانونی این ویندوز را می‌کند.

نشانه بارز این حالت سیاه شدن پشت‌صفحه و نمایش پیامی مبنی بر اینکه “شما احتمالا قربانی استفاده از نرم‌افزارهای غیرقانونی و تقلبی هستید” است.

به هر حال امیدواریم روزی برسد تا با رفع تحریم‌های غیرمنصفانه علیه هموطنان ایرانی ما، کاربران ایرانی فرهنگ عدم استفاده از محصولات غیرقانونی و پایبندی به کپی‌رایت را نشان دهند.

به روزرسانی مطلب:

بعضا دوستان در قسمت نظرات عنوان می کنند که برای ما با نصب این آپدیت مشکلی پیش نیومده باید گفت که این به‌روزرسان از سوی مایکروسافت برای شناسایی ویندوز۷های جعلی و غیرقانونی ارائه شده و با در نظر گرفتن این مورد که مایکروسافت بیشتر برنامه‌های Activator ویندوز ۷ رو شناسایی کرده و بعد این بروزرسان رو عرضه کرده اما در عین حال نمیشه گفت توانایی این رو داره که تمام ویندوز۷های جعلی رو شناسایی بکنه.

خلاصه کلام اینکه کارکرد این بروزرسان در خصوص تمام ویندوز۷ ها یکسان نیست و بستگی به ویندوز ۷ شما و کرکی داره که براش استفاده کردید.

فارنت برای کمک کردن به قربانیان این به‌روزرسان! تمام نظراتی رو که برای کمک کردن ارائه شدن رو با تشکر از کاربران منتشر می‌کنه اما هیچ مسئولیتی رو در قبال برنامه‌های معرفی شده برعهده نمی‌گیره و توصیه می‌کنه قبل از نصب هر گونه کرک اون رو با یک آنتی‌ویروس به روز شده و مطمئن چک کنید.

منبع : فارنت

/ 0 نظر / 58 بازدید