3 نرم افزار مفید برای Ubuntu

 

RAR

 

یکی از مشکلات اصلی Ubuntu ، عدم امکان باز کردن و استخراج کردن فایل های RAR هست. ولی با نصب این نرم افزار در Ubuntu از این به بعد میتوانید فایل های RAR خود را در Ubuntu  استخراج کنید.

با این نرم افزار میتوانید همانند نرم افزار Winrar در ویندوز ، فایل ها را استخراج یا فشرده کنید ، همچنین میتوانید فایل های SFX-archives هم تولید کنید که همانند آن را در ویندوز دیده ایم.

یکی دیگر از مزیت های این نرم افزار حجم کم و نصب آسان آن هست.

 

عکس:

 

 

برای دانلود به این آدرس بروید و یکی از نسخه ها را انتخاب کنید.

http://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/multiverse/r/rar/

 

 

 

Adobe Reader 8

 

همانطور که میدانید ، امکان خواندن فایل های PDF در Ubuntu امکان پذیر نیست و یا خیلی مشکل هست. با این نرم افزار که مخصوص Ubuntu هست میتوانید فایل های PDF را در Ubuntu باز کنید و از ابزار های موجود مثله ، بزرگ نمایی ، پرینت صفحات ، ترتیب بندی صفحات وغیره… استفاده کنید. در نسخه جدید این نرم افزار که به تازگی منتشر شده هست ، امکان ذخیره سازی فایل های PDF اضافه شده و همچنین میتوانید نوار ابزار خود را در سفارشی سازی کنید.

 

عکس:

 

 

 

برای دانلود به این آدرس بروید و یکی از نسخه ها را انتخاب کنید

http://archive.canonical.com/ubuntu/pool/partner/a/acroread/

 

 

 

SMPlayer

 

یکی دیگر از مشکلات Ubuntu  نداشتن یک پلیر خوب برای ویدیو ها هست. پلیری که به صورت پیش فرض روی Ubuntu نصب است معمولا فرمت های کمی را قادر به پخش کردن هست و امکانات کافی برای پخش یک فیلم را ندارد. ولی با نصب نرم افزار SMPlayer میتوانید یک مدیا پلیر خوب در Ubuntu  داشته باشید. مزیت های این مدیا پلیر نسبت به مدیا پلیر خود Ubuntu ، داشتن امکانات بیشتر مثله پشتیبانی از زیرنویس ها ، سرعت بیشتر ، ظاهر زیباتر ، قابلیت پخش فیلم های DVD و غیره… هست.

 

برای دانلود به این آدرس بروید و یکی از ورژن ها را انتخاب کنید

http://archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/multiverse/s/smplayer

/ 0 نظر / 20 بازدید